سررسید اختصاصی ۱۴۰۰

اگر می خواهید برای سال ۱۴۰۰، سررسید را به عنوان هدیه به مشتریان خود ارائه دهید پیشنهاد می کنیم کمی زمان بگذارید و این مقاله را مطالعه بفرمایید .

سررسید یکی از هدایای مفید و مورد استفاده برای اکثر افراد است که چنانچه از نظر تبلیغاتی می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید بهتر است نسبت به انتخاب نوع سررسید ، ابعاد آن و متریال مورد استفاده دقت نمایید تا کالای نهایی بتواند جنبه تبلیغاتی و بازخورد بهتری داشته باشد .

تولیدات سررسید ۱۴۰۰ مجموعه پارت با هدف تامین سلیقه های گوناگون در کنار کیفیت و طراحی متفاوت آماده شده تا گستره ای از انتخاب را بسته به نوع شغل و اهداف تبلیغاتی در پیش روی شما قرار دهد .

برای انتخاب سررسید ۱۴۰۰ بهتر است ابتدا سایز مد نظر خود را با توجه به نوع مشتریان خود انتخاب نماییم . لذا ابتدا توضیحی در مورد انواع سایز سررسید های ۱۴۰۰ خدمتتان ارائه می دهیم .

سررسید وزیری ۱۴۰۰ و یا سررسید ۱۴۰۰وزیری

سررسید وزیری ۱۴۰۰ یکی از قطع های رایج سررسید است که ابعاد حدودی آن۱۷*۲۴ سانتیمتر می باشد . این ابعاد بیشتر برای مشاغلی مورد استفاده هست که دفتر کار ثابت دارند و بیشتر زمان خود را در دفتر سپری می کنند زیرا سایز وزیری بزرگترین سایز رایج برای سررسید است و حمل آن اندکی دشوار است لذا چنانچه سررسید را برای هدیه سال ۱۴۰۰ انتخاب کرده اید بهتر است با توجه به توضیحات ذکر شده ، چنانچه مشتریان شما از این قشر هستند این سایز را به عنوان هدیه انتخاب نمایید .

سررسید اروپایی ۱۴۰۰ ویا سررسید ۱۴۰۰ اروپایی  

سایز سررسید اروپایی ۹۹ در حدود ۱۲٫۵*۲۱ می باشد . این نوع سررسید بیشتر مشاغلی که از نیروهای جوان بهره می برند و یا مشاغلی که زمان بیشتری را خارج از دفتر کار سپری می کنند به دلیل حمل آسان ، مناسب تر است . از این گونه مشاغل می توان به مشاغل املاک ، ویزیتور ها ،شرکت های ساختمانی و … نام برد . نکته بعدی در انتخاب سررسید اروپایی ۹۹ قیمت به صرفه تر آن نسبت به برخی سایز های دیگر است که با توجه به کلیه مسائل فوق باعث استقبال زیاد این سایز در بین سفارش دهندگان شده به صورتی که می توان این سایز را پر مصرف ترین سایز سررسید دانست .

سررسید رقعی ۱۴۰۰ ویا سررسید ۱۴۰۰ رقعی

سررسید رقعی از نظر سایز بسیار نزدیک به سایز سررسید اروپایی است با اختلاف چند سانتیمتر. سایز سررسید رقعی ۱۴*۲۲ می باشد .فضای نوشتن در این نوع سررسید بیشتر است همچنین تقریبا مابین سایز وزیری و اروپایی می باشد، از لحاظ قیمتی هم بالطبع مابین این دو نوع قرار میگیرد.

سررسید پالتویی ۱۴۰۰ ویا سررسید ۱۴۰۰ پالتویی

این سایز از ابعادی است که شرکت های مختلف در سایز های متفاوتی نسب به تولید آن اقدام می کنند، لذا باید به این نکته توجه نمایید . از ابعاد مختلف این سایز می توان به ۱۷*۱۲ ، ۱۴*۱۱ ، ۱۴*۹ و … اشاره کرد .

سایز های دیگری نیز به عنوان این قطع تولید می شود که به رایج ترین آنها اشاره شد. این قطع بیشتر برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به راحتی در کیف دستی قابل حمل است و وزن کمتری نسبت به سایر سایزها دارد . لذا چنانچه مشتریان شما بیشتر بانوان هستند انتخاب این سایز پیشنهاد می شود .

سعی کردیم در عناوین بالا توضیحات مختصری جهت آشنایی شما با انواع قطع های سررسید بدهیم . در ادامه سعی می کنیم در مورد نوع صفحات داخلی ، نوع صحافی و نوع روکش جلد توضیحات تکمیلی ارائه دهیم .

سررسید روزانه ۱۴۰۰ ویا سررسید ۱۴۰۰ روزانه

ذکر کلمه روزانه برای سررسید به این مفهوم است که هر روز در یک صفحه قرار گرفته است . انتخاب سررسید روزانه بسته به نوع انتخاب مشتری شماست . برخی مشاغل به صورت روزانه یادداشت ندارند و ترجیح می دهند تعداد برگ صفحات یادداشت سررسید بیشتر باشد تا اینکه تمام صفحات را تاریخ شمار تشکیل دهد . انتخاب این امر بسته به نوع مشتریان شما و آشنایی شما با آنها دارد . سررسید ۱۴۰۰ روزانه به هر حال پر مصرف ترین نوع سررسید است . سررسید روزانه به دو حالت تولید می شود سررسید روزانه جمعه جدا و سررسید روزانه پنجشنبه و جمعه با هم ، چنانچه در شغل شما جمعه ها جزء روزهای کاری نمی باشد بهتر است به لحاظ هزینه سررسید ۱۴۰۰ پنجشنبه و جمعه با هم سفارش دهید و چنانچه جمعه ها نیز جزء روزهای کاری شماست توصیه می شود از سررسید ۱۴۰۰ جمعه جدا استفاده نمایید .

سررسید ها از لحاظ نوع صفحات داخلی شامل موارد و انواع گوناگون دیگری نیز هستند که به طور خلاصه به آنها می پردازیم .

سررسید هفتگی ۱۴۰۰ و یا سررسید ۱۴۰۰ هفتگی 

این نوع سررسید ها اکثرا به دو صورت تولید می شوند . یک مدل سررسید هفتگی به صورت هفته در صفحه آخر، طراحی و تولید می شود که این مدل ۷ روز هفته در یک صفحه قرار می گیرد . مدل دیگر هفته در دو صفحه است که در این نوع سررسید ۳ روز ( شنبه الی دوشنبه ) در یک صفحه و ۴ روز (سهشنبه الی جمعه ) در صفحه روبرو قرار می گیرد . در هر دو مدل تعدادی برگه بعد از سررسید به عنوان یادداشت قرار می گیرد که این مدل سررسید ها هم طرفداران خاص خود را دارند .

سررسید هفته در سه صفحه هم نوعی دیگر از انواع سررسید است که توسط برخی مجموعه ها تولید می شود . در سررسید ۱۴۰۰ هفته در ۳ هر صفحه شامل دو روز و صفحه سوم که شامل جمعه می شود ۳ روزه می باشد .

سررسید ماهانه ۱۴۰۰ و یا سررسید ۱۴۰۰ ماهانه

این مدل سررسید بیشتر برای مجموعه هایی مناسب است که به صفحات یادداشت بیشتری نسبت به تقویم نیاز دارند .  

در این مدل سررسید نیز دو حالت وجود دارد ماه در یک صفحه و یا ماه در دو صفحه  روبروی هم و مابقی صفحات تقویم شامل برگه های یادداشت می باشد . که می تواند یادداشت ساده ، شطرنجی و یا نقطه ای باشد .

نوع داخله سررسید های ۱۴۰۰ که به آنها اشاره شد به ترتیب ذکر شده جزء رایج ترین نوع داخله ها هستند اما انواع دیگری نیز جود دارد که چیدمان صفحات به همین حالات توضیح داده شده است اما محتوای صفحات و نوع صفحه بندی آنها متفاوت است مانند سررسید مذهبی ، سررسید شهدا ، سررسید پزشکی , سررسید مهندسی و …

سررسید  ۱۴۰۰ مذهبی یا سررسید مذهبی ۱۴۰۰ 

در این نوع سررسید ها اطلاعات مذهبی شامل دعاهای روزهای مختلف ، جملاتی از نهج البلاغه ، احادیث و سایر اطلاعات مذهبی به سلیقه تولید کننده به صفحات اضافه می شود .

سررسید شهدا ۱۴۰۰ یا سررسید ۱۴۰۰ شهدا

در این نوع سررسید ها اسامی و عکس هایی از شهدا به همراه جملات و یا خدمات، علل و تاریخ شهادت درج می شود .

سررسید پزشکی ۱۴۰۰ و یا سررسید ۱۴۰۰ پزشکی

این نوع سررسید ها اکثرا از قطع های بزرگ تر سررسید تولید می شوند و چیدمان داخلی صفحات به صورتی است که پزشکان بتوانند تاریخ وقت بیماران را در آنها درج کنند و همچنین آیتم هایی برای حساب و کتاب به صورت هفتگی و یا ماهانه در آنها وجود دارد . سررسید پزشکی اکثرا به صورت روزانه جمعه جدا تولید می شود .

سررسید مهندسی ۱۴۰۰ و یا سررسید ۱۴۰۰ مهندسی

این مدل سررسید مانند سررسید های معمولی است با این تفاوت که در انتهای سررسید ۱۶ الی ۳۲  صفحه اطلاعات مورد نیاز مهندسان گنجانده شده است .

بعد از توضیحات درمورد صفحات داخلی بهتر است به بخش صحافی و نوع روکش جلد بپردازیم .

انواع صحافی سررسید صحافی چسبو دوخت ، سیمی ، چسب گرم و کلاسوری است که رایج ترین آنها چسب ، دوخت و سیمی است .

برای آشنایی بیشتر با این نوع صحافی بهتر است تصاویر زیر مشاهده نمایید که گویای انواع صحافی ها است .

نوع جلد نیز بستگی به سلیقه شما دارد و نمی توان برتری خاصی بین آنها قائل شد .

سررسید ۱۴۰۰ با جلد های گوناگونی از قبیل سررسید چرمی ، سررسید با جلد ترمو ، سررسید گالینگوری و سررسید سلفونی قابل تولید است .

سررسید چرمی ۱۴۰۰ سررسیدی است که برای تولید آن از چرم طبیعی و یا مصنوعی که اکثرا مصنوعی هستند ( به دلیل قیمت به صرفه تر ) استفاده می شود .

سررسید جلد ترمو نیز همانند چرم است با این تفاوت که سررسید ترمو چنانچه بخواهید لوگو خود را به صورت داغی بر روی کار درج کنید ظاهر بسیار شکیل تر و نمایان تری خواهد داشت .

سررسید گالینگوری به دلیل تنوع در طرح و رنگ مخاطبان بسیار زیادی دارد که می تواند مورد انتخاب شما باشد .

سررسید ۱۴۰۰ سلفونی بیشتر برای مشاغلی مورد استفاده است که می خواهند اطلاعات زیادی را بر روی جلد درج کنند اعم از آدرس ، تلفن و همچنین عکس هایی از مجموعه . در این صورت تنها ترین انتخاب سررسید ، سلفونی است که می توانید تمام اطلاعات مد نظر خود را به صورت تمام رنگی بر روی آنها چاپ نمایید .

در مطالب فوق سعی کردیم به صورت خلاصه شما را با محبوب ترین و پر فروش ترین محصولات آشنا کنیم و انتخاب هایی پیش رویتان بگذاریم ، حال باید برای انتخاب محصول و تولید کننده مد نظرتان اقدام کنید لذا در مطالب زیر سعی داریم در این فرایند کنارتان باشیم .

بعد از انتخاب سرسید مورد نظرتان با سوالات زیر مواجه خواهید شد :

۱ – نحوه سفارش سررسید چگونه است ؟

۲ کدام شرکت را برای سفارش سررسید انتخاب کنم ؟

۳ نحوه تشخیص سررسید با کیفیت به چه صورت است ؟

۴ کدام شرکت می تواند تعهدات خود را از نظر زمان تحویل و کیفیت مورد درخواست من ارائه دهد ؟

۵ کدام مجموعه ها تولید کننده و کدام واسطه هستند ؟

۶ قیمت به صرفه تر برای خرید سررسید ۱۴۰۰ مد نظر من کدام است ؟

و سوالات متفاوت دیگر که مخصوصا در تیراژ بالا و قرارداد های با رقم بالا تر حتما ذهن شما را درگیر خواهد کرد .

پاسخ به سوالات :

۱ – نحوه سفارش سررسید چگونه است ؟

برای سفارش سررسید نکته اول تعداد مورد نظر شماست . چنانچه برای سفارش سررسید ۱۴۰۰ تیراژ شما زیر ۱۰۰۰ جلد است چاره ای جز انتخاب از نمونه تولیدکنندگان مختلف ندارید لذا می بایست نمونه های مجموعه های مختلف را در اینترنت جستجو و با جمع آوری نمونه ها نسبت به انتخاب نمونه مد نظر خود اقدام نمایید . ذکر چند نکته در این بخش ضروری است اول این موضوع که به عکس ها خیلی توجه نکنید و حتما یک نمونه را از نزدیک ببینید تا هم بتوانید کیفیت کار را لمس کنید و هم بتوانید از نزدیک رنگ و نوع کار را ملاحظه کنید . مورد بعدی وقتی سررسید را از نزدیک دیدید می بایست به نوع جلد سازی ، نوع صحافی و … دقت نمایید بعد از بررسی موارد فوق نمونه های مد نظرتان را از نظر قیمت بررسی و گزینه دلخواهتان را انتخاب نمایید .

اما چنانچه سفارشات شما ۱۰۰۰ جلد به بالاست می توانید تمام بخش های سررسید که شامل نوع جلد ، نوع داخله ، آستر بدرقه ، نوع چاپ صفحات ، نوع صحافی نوع روبان و سایر موارد است را به دلخواه خود اختصاصی نمایید .

برای سفارش سررسید اختصاصی ۱۴۰۰ و یا سرسید ۱۴۰۰ اخصاصی بهتر است با یک شرکت تولید کننده معتبر مشورت نمایید زیرا برخی خواسته های شما ممکن است به اصل محصول آسیب برساند و موجب کاهش کیفیت محصول شود لذا مشاوره درست در این بخش بسیار مفید خواهد بود . واحد سالنامه پارت در این بخش می تواند خدمات مشاوره رایگان به شما ارائه دهد .

۲ انتخاب شرکت مناسب جهت سفارش سررسید چگونه است ؟

یکی از موارد پر اهمیت جهت سفارش سررسید انتخاب شرکت مناسب تولیدکننده سررسید می باشد لذا برای اینکه بتوانید بهترین گرینه را انتخاب نمایید توجه به موارد زیر الزامیست .

بعد از مشخص شدن تیراژ سررسید چنانچه مشخصات خاصی مد نظر شماست توصیه می شود ابتدا بین شرکت های تولیدکننده بررسی نمایید کدام مجموعه ها نمونه های مشابه محصول مد نظر شما را در نمونه های تولید خود دارند لذا بهتر است شرکتی را انتخاب نمایید که از لحاظ متریال ، نوع صحافی و سایر خواسته های شما نمونه مشابه را در نمونه های خود داشته باشد زیرا اکثر شرکت ها روی یک سری تولیدات تبحر دارند و ۱۰۰ درصد قادرند کیفیت بهتری به شما ارائه نمایند اما اگر مشخصات و موارد تعریف شده ای از سوی سازمان ندارید بهتر است محصولات مجموعه های مختلف را بررسی نمایید و نمونه های مد نظر خود را انتخاب نمایید . در این مرحله توصیه می شود حتما نمونه کارها را درخواست ، و از نزدیک ببینید حتی اگر مستلزم هزینه باشد زیرا آنچه در عکس مشاهده می کنید ممکن است با محصول واقعی متفاوت باشد از این نظر که در عکاسی سعی می شود محصول به نوعی خاص نمایش داده شود پس بهتر است حتما نمونه واقعی را از نزدیک ببینید .

۳ نحوه تشخیص سررسید با کیفیت چگونه است ؟

همانطور که در مورد دو توضیح داده شد شما باید نمونه های انتخابی از شرکت های مختلف را دریافت و سپس تصمیم گیری نمایید . اما چگونه باید تشخیص دهید سررسید دریافتی از لحاظ فنی و کیفیت ، استاندارد لازم را دارد .

حتما چون شما اطلاعات فنی سررسید را ندارید چک کردن یک سری موارد سخت و شاید نشدنی باشد اما سعی می کنیم موارد قابل بررسی را خدمتتان توضیح دهیم :

از روی جلد که شروع کنیم چنانچه سررسید چرمی باشد باید ابتدا به کناره های جلد که چرم تا شده و به داخل رفته دقت نمایید .  همانطور که در عکس می بینید چنانچه چرم بی کیفیت باشد در لبه ها تا شده سفیدی زده و یا چرم ترک خورده است که این امر در استفاده طولانی باعث از بین رفتن ظاهر سررسید می شود .

اما در مورد جلد گالینگوری چنانچه سررسید لب گرد باشد توجه به نوع گرد شدن گوشه ها مهم است . جلد گالینگوری در گوشه گرد نیازمند دستگاهی خاص است و چنانچه با دست تولید شود گوشه های گرد به صورت چند ضلعی در می آید که قطعا شکیل نخواهد بود .

در مورد جلد سلفونی هم این نکته صدق می کند . اما مورد با اهمیت تر داخل سررسید است . نکته اول اینکه چنانچه سررسید با کاغذ کرم سفارش داده اید ابتدا سررسید را بسته و لبه های کاغذ ها را نگاه کنید چنانچه از کنار هم کاغذ ها کرم بود از کاغذ کرم فابریک استفاده شده است اما چنانچه از کناره ها کاغذ سفید دیده می شود اما داخل سررسید کاغذ کرم بود ، کاغذ به کار برده شده کاغذ سفید است که رنگ شده است . که کیفیت پایین تری نسبت به کاغذ کرم فابریک دارد . برخی تولید کنندگان برای مشخص نشدن این مورد سررسید ها را با لب رنگ ارائه می کنند که برای تشخیص آن باید گوشه ای از کاغذ را پاره کرده و ببینید مغز کاغد سفید است یا کرم .

مورد بعدی و مهمترین بخش بررسی نوع صحافی سررسید است . ابتدا مانند عکس ، سررسید را از وسط باز کرده و کاملا برگردانیده تا دو طرف جلد روی هم قرار بگیرد .

در این حالت نباید هیچ ایرادی در سررسید ایجاد شود . مورد بعدی سررسید را باز کنید و یک بخشی از مابین صفحات که دوخت خورده را پیدا کنید . تعداد نخ های دوخته شده بسیار حائز اهمیت است برخی با ۲ ، ۴ و یا ۸ نخ می دوزند لذا هرچه تعداد دوخت ها بیشتر باشد عمر و دوام سررسید بیشتر است . مورد بعدی تنظیف کردن سررسید است . در قسمتی که آستر بدرقه روی جلد چسبانده شده در قسمت وسط مانند عکس می بایست یک بر آمدگی خیلی کوچک وجود داشته باشد لذا چنانچه این برآمدگی وجود داشت از تنظیف به احتمال زیاد استفاده شده و اگر نه سررسید بدون تنظیف صحافی شده است .

تنظیف

اما تنظیف چیست و چه اهمیتی دارد ؟ تنظیف همان پارچه ای است که به پشت کتاب چسبیده و سپس به جلد متصل می شود این پارچه باعث می شود عمر سررسید ۳ برابر شود و از پارگی و ایجاد اختلال جلوگیری می کند . توضیحات ذکر شده در مورد سررسید های دوختی بود اما در مورد سررسید سیمی می توان گفت در قسمت جلد همان نکات سررسید دوختی پا برجاست اما در مورد صحافی باید اول به راحتی ورق خوردن صفحات دقت کنید دوم به برگه اول که سررسید را به جلد متصل کرده دقت نمایید که گرماژ بالایی داشته باشد همچنین داشتن روکش سلفونی باعث طول عمر بیشتر می شود . همچنین به فاصله سوراخ ها تا لب کار دقت نمایید زیرا در سررسید فنری یا سیمی چنانچه این فاصله از اندازه استاندارد کمتر باشد احتمال پارگی بسیار افزایش می یابد .

۴ کدام شرکت توانایی انجام تعهدات خود را دارد ؟

مراجعه به سوابق شرکت ها و تاییدیه ها و دریافت اطلاعات از مشتریان شرکت ها می تواند یک گزینه خوب باشد . مورد بعدی پا فشاری شرکت در بخش تعهدات است . برخی از مجموعه ها سعی می کنند تمام موارد مورد نیاز شما را قبول کنند تا شما را ترغیب به عقد قرارداد و پرداخت کنند اما در ادامه ی کار ، توانایی انجام تعهدات خود را ندارند و شما را دچار مشکل می کنند اما برخی مجموعه ها قواعد تعریف شده ای دارند و از اصول خود کوتاه نمی آیند . شاید در ابتدا این مجموعه ها خوشایند شما نباشند اما قطعا انتخاب بهتری خواهند بود لذا با توجه به تعهدات خود برنامه تولید را زمانبندی می کنند و شما را در ادامه دچار مشکل نخواهند کرد .

۵ تشخیص مجموعه های تولید کننده از واسطه ها ؟

تشخیص این مورد بسیار ساده است . از روی وب سایت اکثرا قابل تشخیص است . محصولات را کامل مشاهده نمایید .چنانچه نوع عکاسی ، چیدمان و مشخصات محصولات با هم همخوانی نداشت به احتمال زیاد مجموعه واسطه است . همچنین اکثر تولیدکنندگان نام و مجوز ارشاد خود را در صفحه اول درج می کنند . این نکته نیز می تواند به شما برای تشخیص تولید کننده از واسطه کمک نماید .

۶ قیمت به صرفه تر برای سرسید۱۴۰۰ مد نظر من کدام است ؟

با رعایت موارد بالا ممکن است به چند گزینه برسید و بخواهید قیمت مناسب را انتخاب نمایید . اگر از لحاظ کیفیت و سایر موارد ذکر شده با چند شرکت راغب به همکاری بودید قطعا گزینه نهایی قیمت و زمان تحویل پروژه است .

در رابطه باقیمت توجه به مشخصات اعلامی تولیدکنندگان برای محاسبه قیمت الزامی است زیرا تمام جزئیات در قیمت موثر هستند . به فرض مثال سررسید اروپایی می تواند با ۲ الی ۳ سایز تولید شود و اختلاف قیمت چشم گیری را ایجاد نماید . تفاوت سایز ها ممکن است در حد ۱ الی ۲ سانت باشد اما اختلاف قیمت زیادی را ایجاد خواهد کرد . نوع گرماژ کاغذ مصنوعی ، تعداد صفحات داخل سررسید و تمام مشخصات دیگر می تواند بر روی قیمت تاثیرگذار باشد . لذا حتما مشخصات را کامل بررسی و قیمت های با مشخصات یکسان را با هم مقایسه نمایید .

در پایان امیدواریم مقاله فوق بتواند راهنمای خوبی برای شما باشد .